Ohlasy v médiích

Rozhovor v Rozstřelu

"Devadesátá léta znamenala pro českou popkulturu zásadní zlom. Její nejdůležitější části zmapovala v knize Devadesátky Johana Fundová, která byla v úterý hostem Rozstřelu. Promluvila nejen o prvních McDonaldech v Česku či úžasu z amerických seriálů..."

Rozhovor v DVTV

"Časopis Bravo byl nejoblíbenější, říká Johana Fundová, autorka facebookové stránky Pure devadesátky a nové knihy Devadesátky. Jsem ráda, že jsem vyrostla v té době, nikdo nás nekontroloval, dodává."

Článek v časopise Revue FORUM

"Dobrou chuť, pokud právě obědváte. Tahle věta někdejšího ředitele TV Nova otevírala každé vysílání pořadu Volejte řediteli. Někdy ho viděl každý. Stejně jako třeba legendární pořad Rande. Každý taky někdy držel v ruce Bravíčko. Tohle všechno až neuvěřitelně oživuje prvotina Devadesátky Johany Fundové."

Rozhovor pro portál Generace 20

"I když se narodila v roce 1989, rozhodla se Johana Fundová napsat knihu o tom, jaká byla porevoluční 90. léta v Česku. Kniha je podle ní spíše lifestylová a mapuje různé fenomény doby, ať už gastronomické, televizní nebo ze světa hraček, které má sama v paměti."

Rozhovor na webu G.cz

"Šusťáky, VHSky nebo třeba Rande se Slávkem Bourou. Devadesátky si každý pamatuje jako dobu, kdy bylo všechno možné a nikdo se ničeho nebál. Johana Fundová založila před dvěma lety facebookovou a instagramovou stránku Pure devadesátky."

Článek na Mediaguru o netradičním křtu knihy Devadesátky

"V uplynulých dnech byla pokřtěna kniha Devadesátky, jejíž autorkou je Johana Fundová. Publikace, do které přispěly tři desítky více i méně známých osobností, vznikla na základě facebookové a instagramové stránky Pure devadesátky. Křest se konal v pražském prostoru CAMP."

Rozhovor na Radiu Wave

"Devadesátky jsou bizár bez jakékoliv cenzury. Za tím si stojí autorka facebookové stránky Pure devadesátky Johana Fundová, která v pražském Centru architektury a městského plánování pokřtila za přítomnosti mnoha dobových celebrit s Dádou Patrasovou v čele minulý pátek knihu o nezapomenutelné dekádě."

Reportáž ze křtu knihy na Červenykoberec.cz

"Knihu Devadesátky! pokřtili Slávek Boura a Markéta Mayerová s VIP hostem Dagmar Patrasovou. Pozvání přijali i Radim Uzel, Roman Šmucler, Pavel Maurer, Julian Záhorovský a mnozí další. Není proto divu, že knihu na cestu ke čtenářům vyprovázela bohatá delegace v čele s VIP hostem."

Videoreportáž ze křtu v pořadu Život ve hvězdách

TV Nova publikovala ve svém pořadu "Život ve hvězdách" reportáž ze křtu, během kterého natáčela rozhovory s kmotry knihy Devadesátky - se Slávkem Bourou a Markétou Mayerovou - ale i s dalšími hosty slavnostního křtu knihy.

Článek na iPrima.cz

"Porevoluční bydlení: Devadesátky patřily plastu i plakátům z Brava, říká autorka knihy o 90. letech, Johana Fundová. Nakonec sepsala o devadesátých letech knihu Devadesátky! - Roky nespoutané svobody, ve které se věnuje i bydlení. Jak naše domovy vypadaly před dvaceti lety? Co v nich bylo? A proč jsou devadesátky výjimečné?"

Rozhovor na webu Letem světem Applem

"V naší republice jste se ale tou dobou mohli setkat převážně spíše s klasickými PC s Windows, našlo se ale pár firem či domácností, kde kraloval Apple. Mezi nimi byla i rodina Johany Fundové, autorky FB a instagramové stránky Pure Devadesátky a knihy Devadesátky."

Rozhovor na webu Aktuálně.cz

"Porevoluční éru 90. let mapuje prostřednictvím dobových fotografií a vtipných popisků i autorka oblíbené facebookové a instagramové stránky Pure devadesátky Johana Fundová (30). V rozhovoru pro Aktuálně.cz mluví i o knize, kterou o době svého dětství vydá v říjnu."

Článek na zpravodajském webu Týden.cz

"Devadesátky, zlatá éra, která doslova čišela svobodou a nově nabytými možnostmi, jež vytvářely půdu pro doposud nevídané. Johana Fundová na instagramovém účtu Pure devadesátky sdílí všechny textové i vizuální vzpomínky."

Rozhovor v Českém rozhlase v pořadu "Buchty"

"Zuzana Fuksová a Ivana Veselková si tentokrát do studia, kde natáčejí podcast o svých loserských životech, pozvaly Johanu, která na své FB stránce Pure devadesátky už několik let schraňuje artefakty té doby."

Rozhovor na webu Informuj.cz

"Před dvěma lety vytvořila Johana Fundová originální facebookový projekt, který seskupuje všechny charakteristické bizarnosti z éry po sametové revoluci od králíčka Azurita po Jardu Jágra a jeho sestřih „vpředu byznys, vzadu párty“. Teď připravuje knihu."

Článek na webu iSport.cz

„Ženy začaly nosit na lekce gymnastiky zářivé barevné elasťáky, které si své místo později našly i v domácích šatnících,“ zmiňuje jeden z typických příkladů Johana Fundová, autorka facebookové stránky Pure devadesátky a chystané knihy Devadesátky!."

Videorozhovor na YouTube kanálu Filipa Nesládka

"Na ty největší srdcovky a bizáry českých 90. let jsme vzpomínali společně s Johanou Fundovou, autorkou známé fb stránky Pure devadesátky, která v říjnu vyjde také knižně."

Autorské čtení na literárním festivalu Inverze 2019

"Pure devadestáky je kultovní facebooková i webová stránka, která nám hezky přehledně a vtipně nabízí „to nejlepší” z devadesátých let. Ty největší špeky z připravované knihy čte autorka tohoto projektu, Johana Fundová."

Článek na zábavním portálu G.cz

"Za profilem, který dnes najdete už i na Instagramu, stojí Johana Fundová. To je jméno ženy, díky které si několikrát do týdne s díky připomene, co všechno jsme v té nově nabitou svobodou načichlé éře milovali, co nás utvářelo pro život."