Atmosféra a fenomény 90. let na jednom místě!

Atmosféru unikátní porevoluční éry si připomenete díky knize Devadesátky. Při čtení se vrátíte do doby, kdy jsme začali sledovat první komerční televizní stanice,  nanuky jsme kupovali ve Family Frostu, poslouchali jsme walkmany a zvykali si na počítačové hry, mobily a na konci tisíciletí i na pomalý internet. V knize se můžete těšit také na osobní vzpomínky mnoha známých tváří a osobností 90. let.

Atmosféru unikátní porevoluční éry si  připomenete díky knize Devadesátky! Při jejím čtení se vrátíte do doby, kdy jsme začali sledovat první komerční televizní stanice, nanuky jsme kupovali ve Family Frostu, poslouchali jsme walkmany a zvykali si na počítačové hry, mobily a na konci tisíciletí i na pomalý internet.

V knize se můžete těšit také na unikátní osobní vzpomínky mnoha známých tváří 90. let. Vychutnejte si text například od moderátorů Slávka Boury (Rande), Romana Šmuclera (Tabu), Pavlíny Wolfové (Áčko), Aleše Zbořila (AZ kvíz) nebo Michala Nesvadby (Kouzelná školka).

Kdo jiný by se měl stát kmotry Devadesátek než moderátorské duo, které v 90. letech moderovalo legendární pořad Rande? Slávek Boura s Markétou Mayerovou se zhosotili slavnostního pokřtění knihy Devadesátky a mezi překvapení večera patřila Dáda Patrasová, speciální 90s VIP host křtu!

Koncentrovaná dávka vzpomínek ze začátku 21. století!

Devadesátková párty skončila, vstupujeme do nového tisíciletí! V televizi běží první řada české SuperStar, kterou brzy následuje reality show VyVolení. Vypadl zrovna váš favorit? Není nic jednoduššího než si postěžovat kámošům prostřednictvím ICQ nebo tlačítkové Nokie. Tak natáhněte zvonáče, popadněte empétrojku a ponořte se do událostí, které ve velké míře předznamenaly podobu současného světa. 

V Miléniu na vás čeká 11 tematických kapitol, od módy nebo kinematografii až po internet nebo nakupování. Pobaví vás spousta fotek, ale i tehdejších propagačních materiálů.

 Do knihy svou delší osobní vzpomínkou na přelom tisíciletí přispělo přes 30 celebrit a publicistů! Těšit se můžete na unikátní text od Ondřeje Hejmy, herečky Jitky Schneiderové, lyžaře Aleše Valenty, dabérek z Přátel Stanislavy Jachnické a Miriam Chytilové, moderátorů první SuperStar Laďky Něrgešové a Ondřeje Brzobohatého, režiséra Jana Hřebejka, propagátora etikety Ladislava Špačka, zakladatele xChatu Pavla Francírka, tvůrce legendární počítačové hry Bulánci Jaroslava Wagnera, finalistky první SuperStar Šárky Vaňkové a mnohých dalších.

Kmotry knihy se tematicky stali Sámer Issa a Julián Záhorovský, účastníci nezapomenutelné první řady SuperStar, pod dohledem pod dohledem porotce Ondřeje Hejmy

Generační příběh

Od devadesátek až do současnosti

Aneta, Kryštof a Nela jsou třicátníci se zcela odlišnými životy. Když jim však v září 2020 přistane na Facebooku pozvánka na třídní sraz se základkou, vzpomínky na jejich společnou minulost jsou rázem zpět. Co se stalo s někdejšími spolužáky z páté třídy, kteří ve školním roce 1999/2000 toužili po prvním mobilu, nadšeně sledovali seriály a těšili se na každé nové číslo časopisu Bravo? Vyplnily se jejich sny z přelomu milénia? To zjistí, když se po letech setkají tváří v tvář.

Na rozdíl od Devadesátek a Milénia je tahle kniha román. Obálku navrhlo populární studio Tomski & Polanski a kmotry se stal Václav Neužil a Janek Rubeš. A mimochodem, ve FB skupině Pure devadesátky & milénium rozhodavli prostřednictvím hlasování fanoušci o tom, jaké záliby hlavní hrdinové mají.

Nebo si poslechněte audioknihu!

Čtěte ušima a užijte si hvězdné hlasy Marthy Issové, Václava Neužila a Anny Kameníkové, kteří ztvárnili hlavní hrdiny knihy. Audiokniha vyšla pod hlavičkou nakladatelství Audioberg.

Martha Issová
v roli Nely

Václav Neužil
v roli Kryštofa

Anna Kameníková
v roli Anety

Příběhy čtvrtí

Vinohrady

Vznešené a energické, rezidenční i poklidné. Takové jsou pražské Vinohrady, jejichž ulice lemují honosné činžovní domy, prvorepublikové vily a nespočet kaváren či restaurací. Podlehněte kouzlu jedné z nejznámějších čtvrtí hlavního města! V této moderní publikaci najdete tipy na pozoruhodná místa, která pulzují životem, i zapomenutá zákoutí. Jedinečný charakter Vinohrad poznáte i prostřednictvím třinácti rozhovorů s jejich zajímavými obyvateli.