Atmosféra a fenomény 90. let na jednom místě!

Atmosféru unikátní porevoluční éry si připomenete díky knize Devadesátky. Při čtení se vrátíte do doby, kdy jsme začali sledovat první komerční televizní stanice,  nanuky jsme kupovali ve Family Frostu, poslouchali jsme walkmany a zvykali si na počítačové hry, mobily a na konci tisíciletí i na pomalý internet. V knize se můžete těšit také na osobní vzpomínky mnoha známých tváří a osobností 90. let.

Díky knize Devadesátky si připomenete unikátní atmosféru porevoluční éry!

Při čtení se vrátíte do doby bláznivých 90. let. Kromě textů autorky na vás čekají desítky vtipných fotografií a těšit se můžete i na unikátní vzpomínky mnoha známých tváří 90. let - vychutnejte si osobní vzpomínky třeba od moderátorů Slávka Boury, Romana Šmuclera nebo Pavlíny Wolfové.

Kmotrovství knihy se zhostili moderátoři legendárního 90s pořadu Rande, tedy Slávek Boura & Markéta Mayerová.  Slavnostního večera se zúčastnila řada tváří 90. let a speciálním VIP hostem křtu byla Dáda Patrasová. Na křest knihy dorazilo přes 300 návštěvníků.

Koncentrovaná dávka vzpomínek ze začátku 21. století!

Devadesátková párty skončila, vstupujeme do nového tisíciletí! V televizi běží první řada české SuperStar, kterou brzy následuje reality show VyVolení. Vypadl zrovna váš favorit? Není nic jednoduššího než si postěžovat kámošům prostřednictvím ICQ nebo tlačítkové Nokie. Tak natáhněte zvonáče, popadněte empétrojku a ponořte se do událostí, které ve velké míře předznamenaly podobu současného světa. 

Přelom tisíciletí si užijete v pokračování Devadesátek, v knize Milénium!

V Miléniu na vás čeká 11 tematických kapitol, od módy nebo kinematografie až po začátky masové obliby internetu. Pobaví vás nejen spousta fotek, ale i tehdejších propagačních materiálů. Do knihy svou delší osobní vzpomínkou na přelom tisíciletí přispělo přes 30 celebrit a publicistů - těšit se tak můžete třeba na texty od hudebníka Ondřeje Hejmy, herečky Jitky Schneiderové, lyžaře Aleše Valenty nebo režiséra Jana Hřebejka.

Kmotry knihy se tematicky stali Sámer Issa a Julián Záhorovský, účastníci nezapomenutelné první řady SuperStar, pod dohledem pod dohledem porotce Ondřeje Hejmy

Generační příběh

Od devadesátek až do současnosti

Aneta, Kryštof a Nela jsou třicátníci se zcela odlišnými životy. Když jim však v září 2020 přistane na Facebooku pozvánka na třídní sraz se základkou, vzpomínky na jejich společnou minulost jsou rázem zpět. Co se stalo s někdejšími spolužáky z páté třídy, kteří ve školním roce 1999/2000 toužili po prvním mobilu, nadšeně sledovali seriály a těšili se na každé nové číslo časopisu Bravo? Vyplnily se jejich sny z přelomu milénia? To zjistí, když se po letech setkají tváří v tvář.

S hlavními hrdiny prožijete v knize dvě časové roviny: jejich dětství a současnost.

Poslechněte si audioknihu!

Užijte si hvězdné hlasy Marthy Issové, Václava Neužila a Anny Kameníkové, kteří ztvárnili hlavní hrdiny knihy. 

Martha Issová
v roli Nely

Václav Neužil
v roli Kryštofa

Anna Kameníková
v roli Anety

Obálku navrhlo studio Tomski & Polanski a kmotry se stali Václav Neužil a Janek Rubeš. 

Příběhy čtvrtí

Vinohrady

Vznešené a energické, rezidenční i poklidné. Takové jsou pražské Vinohrady, jejichž ulice lemují honosné činžovní domy, prvorepublikové vily a nespočet kaváren či restaurací. Podlehněte kouzlu jedné z nejznámějších čtvrtí hlavního města! V této moderní publikaci najdete tipy na pozoruhodná místa, která pulzují životem, i zapomenutá zákoutí. Jedinečný charakter Vinohrad poznáte i prostřednictvím třinácti rozhovorů s jejich zajímavými obyvateli.